راهنمای دریافت شناسه یکتای حافظه مالیاتی

دریافت شناسه یکتای حافظه مالیاتی

مرحله 1)

مؤدی با انتخاب گزینه «شناسه‌های یکتا حافظه مالیاتی» وارد بخش مربوطه می‌شود.

 

مرحله 2)

در این مرحله، گزینه «درخواست شناسه یکتا حافظه مالیاتی» انتخاب شود.

 

مرحله 2)

مطابق شکل با پاسخ به سؤال «نحوه ارسال صورتحساب» و کلیک بر روی گزینه «ادامه»، مؤدی وارد مرحله بعدی می‌شود.

توضيح گزينه‌ها – ارسال اطلاعات صورتحساب الکترونیکی به دو صورت قابل انجام است:

1- روش مستقیم: این روش ویژه مودیانی است که توانایی ارسال اطلاعات صورتحساب به سامانه مودیان را دارند. صورتحساب توسط مودی صادر، نگهداری، رمزگذاری و امضا دیجیتال شده و به سامانه مودیان ارسال می‌گردد. (توسط مودي)

2- روش غیر مستقیم: ارسال اطلاعات صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان به یکی ازدو روش ذیل انجام میپذیرد:

الف. شرکت معتمد ارائه کننده خدمات مالیاتی صرفا وظیفه ارسال اطلاعات را بر عهده خواهد داشت و تمامی اقدامات مربوط به صدور، نگهداری، رمزگذاری و امضای دیجیتال اطلاعات (با کلید اختصاصی مودی) توسط مودی انجام می‌پذیرد. (توسط شرکت معتمد / سامانه‌های دولتی – با کلید مؤدی)

ب. شرکت معتمد ارائه کننده خدمات مالیاتی اطلاعات صورتحساب (رمز نشده) مودی را دریافت و صورتحساب را از طریق زیرساخت‌های اختصاصی خود صادر، رمزگذاری، امضای دیجیتال (با کلید اختصاصی شرکت) و ارسال می‌نماید. (توسط شرکت معتمد / سامانه‌های دولتی – با کلید شرکت معتمد / سامانه‌های دولتی)

توجه: در صورتی که مودی گزینه «توسط شرکت معتمد / سامانه‌های دولتی – با کلید شرکت معتمد / سامانه‌های دولتی» را برای نحوه ارسال صورتحساب انتخاب نماید نیازی به داشتن امضای دیجیتال و کلید عمومی نداشته و به‌راحتی می‌تواند شناسه یکتای حافظه دریافت نماید. در این صورت شرکت داده‌پردازی کیسان با کلید عمومی خود صورتحساب‌ها را به سامانه مؤدیان ارسال می‌کند.

 

مرحله 3)

در این قسمت می‌بایست شرکت معتمد / سامانه دولتی موردنظر انتخاب شود.

 

مرحله 4)

مؤدی با انتخاب یک یا چند کد پستی وارد مرحله بعد می‌شود.

 

مرحله 5)

براي افزودن پرداخت بايد به منوي عضويت و زيرمنوي ابزارهاي پرداخت رجوع كرد. مي‌توان اين كار را پس از دريافت شناسه يكتاي حافظه نيز انجام داد. در این قسمت مؤدی می‌تواند در صورت تمایل یک یا چند ابزار پرداخت را به شناسه یکتای حافظه مالیاتی اختصاص دهد، در غیر این‌صورت با انتخاب گزینه «ادامه» وارد مرحله بعد می‌شود.

 

مرحله 6)

در این مرحله مؤدی می‌تواند مشخصات حافظه مالیاتی و پایانه فروشگاهی خود را ثبت نموده و در غیر این‌صورت با انتخاب گزینه «ادامه» وارد مرحله بعد می‌شود.

 

مرحله 7)

در صورت تایید اطلاعات ثبتی، گزینه «اتمام» و در صورت نیاز به ویرایش اطلاعات ثبت‌شده، گزینه «قبلی» می‌بایست انتخاب شود.

 

مرحله 8)

در این مرحله شناسه یکتای مؤدی در اختیار وی قرار می‌گیرد.

 

مؤدی جهت ثبت صورتحساب در سامانه شرکت داده پردازی کیسان به آدرس keysundp.ir به این شناسه یکتا نیاز دارد. این شناسه معرف حافظه مالیاتی مختص مؤدی است که صورتحساب‌های ثبت شده وی در این قسمت ذخیره و نگهداری می‌شود. برای ثبت این شناسه در سامانه ثبت صورتحساب کیسان باید راهنمای گام 6 یعنی اتصال حافظه مالیاتی و پایانه فروشگاهی مطالعه گردد.

 

Picture of نویسنده: تیم تحریریه کیسان
نویسنده: تیم تحریریه کیسان

سعی ما در تولید محتوای بروز و کاربردی برای رفع نیاز مؤعدیان عزیز است. در صورتی که سوال دارید لطفا با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *